Hanzas tirgus Vēsture un Šodiena
Straupes vēsture

Vēsture un Šodiena

Viens no tirdziņa aizsācējiem bija Ilmārs Āboliņš. Šogad 2023. gadā Ilmāru pavadījām uz smiltāju kalniņu. Esam pateicīgi par veikto ieguldījumu tirdziņa izveidē un attīstībā. Ilmāra rūpīgā gādībā radās īsts Straupes produkts Dižvīra pelmeņi. Šis mājas produkts ir roku darbs un turpina lutināt pircējus arī šobrīd ar ģimenes čaklumu.

Senatne:

Plācī 1920. un 1930. gados pavasarī un rudenī ap Miķeļiem notika gadatirgi, kad tirgotāju vezumi novietojās abpus šosejai, no Baukalna līdz pat Lielkrogam. Plācis, bija amatnieku ciems, kurā strādāja kalēji, kurpnieki, namdari — galdnieki. Sievietes nodarbojās ar smalkiem izšūšanas darbiem, kā arī adīja kamzoļus un zeķes. Plācis jau izsenis ir bijusi vieta, kur pulcējas tirgotāji.

Mūsdienas:

Arī mēs, Straupes Hanzas mājražotāju tirdziņa biedrība, kopš 2016. gada aicinām amatniekus, mājražotājus, zemniekus — sava darba entuziastus, dalīties ar to, ko prot radīt. 

Vai tā būtu maize, kas liek atgriezties bērnībā, vai gardie mājas sieri, kuri pārsteidz ar savu dažādību. Kūpinājumu smarža un garša, kas gatavota mājās, nav salīdzināma ar veikalos nopērkamo.
Mājražotāji pie mums piedāvā ļoti daudz un dažādus produktus (gaļas izstrādājumi, zivis, konservi, ievārījumi, konditorejas izstrādājumi, tējas, veselības dzērieni utt.). 
Visa gada garumā, tirdziņā sezonāli mēs varam baudīt saimniecībās izaudzēto.

Foto izmantota no: «Straupes grāmata»