majrazotaju.tirdzins@gmail.com
+371 29719103
+371 29719103
majrazotaju.tirdzins@gmail.com
hanzas-logo

Vēsture un mūsdienas

straupe-senatne

Ar savu čaklumu un enerģiju daudzus gadus viena no tirdziņa organizatorēm bija Karmena Dīcmane. Jau vairāk nekā desmit gadus un arī šobrīd mājas kūpinājumu un gaļas produktu mājražošana ir Karmenas ikdiena un sirdslieta.


Viens no tirdziņa aizsācējiem bija Ilmārs Āboliņš. 2023. gadā Ilmāru pavadījām uz smiltāju kalniņu. Esam pateicīgi par veikto ieguldījumu tirdziņa izveidē un attīstībā. Ilmāra rūpīgā gādībā radās īsts Straupes produkts Dižvīra pelmeņi. Šis mājas produkts ir roku darbs un turpina lutināt pircējus pateicoties ģimenes čaklumam.


Senatne:

Plācī 1920. un 1930. gados pavasarī un rudenī ap Miķeļiem notika gadatirgi, kad tirgotāju vezumi novietojās abpus šosejai, no Baukalna līdz pat Lielkrogam. Plācis, bija amatnieku ciems, kurā strādāja kalēji, kurpnieki, namdari — galdnieki. Sievietes nodarbojās ar smalkiem izšūšanas darbiem, kā arī adīja kamzoļus un zeķes. Plācis jau izsenis ir bijusi vieta, kur pulcējas tirgotāji.


Mūsdienas:

Arī mēs, Straupes Hanzas mājražotāju tirdziņa biedrība, kopš 2016. gada aicinām amatniekus, mājražotājus, zemniekus — sava darba entuziastus, dalīties ar to, ko prot radīt. 


Vai tā būtu maize, kas liek atgriezties bērnībā, vai gardie mājas sieri, kuri pārsteidz ar savu dažādību. Kūpinājumu smarža un garša, kas gatavota mājās, nav salīdzināma ar veikalos nopērkamo.

Mājražotāji pie mums piedāvā ļoti daudz un dažādus produktus (gaļas izstrādājumi, zivis, konservi, ievārījumi, konditorejas izstrādājumi, tējas, veselības dzērieni utt.). 

Visa gada garumā, tirdziņā sezonāli mēs varam baudīt saimniecībās izaudzēto.

Foto izmantota no: «Straupes grāmata»